Eeva Käsper pälvis aunimetuse "Tunnustatud klaasikunstnik"

Eesti Klaasikunstnike Ühendus andis viiendat korda välja preemia, millega tunnustatakse professionaalseid klaasikunstnikke nende erialase kõrgetasemelise tegevuse eest. Seekord pälvis aunimetuse Eeva Käsper.


Žüriiliikme Tiina Sarapu kommentaar: “Eeva Käsperi tegevus neil aastatel on toonud Eestile kui klaasimaale suurt tähelepanu. Eelkõige pean silmas tema poolt juhitud projekti "Klaasimaailm" ning erakordse peegelinstallatsiooni püstitamist Frauenau klaasskulptuuride parki. Tahan esile tõsta installatsiooni "Hällilaul" ja ka mitmeid objekte tema nö origami seeriast. - Olgugi, et nende tööde väline ilu ei suuna vaatajat otseselt mõtisklema kunstniku mõtte üle, on Eeva töödes see alati olemas vaikselt ja esteetiliselt, hingestatult viitamas sellele, millest sõnadega rääkida raske ja tundliku inimesena valusalt väljendada ei taha.”

Žüriisse kuulusid Soome Klaasimuuseumist Kaisa Koivisto, Eesti Kunstnike Liidu esindajana Anu Kalm, Eesti Kunstiakadeemia poolt Urmas Puhkan, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi esindajana Ketli Tiitsar ning Eesti Klaasikunstnike Ühendusest Tiina Sarapu.

Aunimetuse saaja kuulutati välja ja rändauhind anti üle näituse “Kaasaegne Eesti klaasikunst” avamisel Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis 10. veebruaril 2012.
Eelmine
VAHELDUV ÜHISOSA
Järgmine
"Suur haprus"

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again:
EST